Ogród bez komarów

Home / Rozrywka / Ogród bez komarów

Kto nie marzy już o ciepłych, letnich wieczorach lecz, ich cierpieniem może okazać się kompania komarów, które grożą nam w naszym ogrodzie. Już w okresie zimy należy pomyśleć co zrobić, aby już majowy, weekendowy wieczór nie przemienił się w okropność? Dobrze żeby wystrzegać się posiadania na ziemi zbiorników z wodą. Komary lubią beczki z wodą, nieszczelne szamba betonowe czy też zbiorniki na deszczówkę. Dlatego swoje miejsce przyjęć w ogrodzie fantastycznie umieścić z daleka od zbiorników klasy szamba betonowe.

Komar

Komary pozostawiają pamiątkę po swojej obecności w postaci dolegliwego swędzenia, zaczerwienienia czy bąbli. Byle nie były naszym kłopotem należy unikać miejsc zacienionych, jak i jeziorek.

Oczka wodne na posesji

Jak mimo wszystko w naszym regionie wypoczynku mamy zamiar mieć oczko wodne, pożądany jest strumyk lub fontanna, która przeszkodzi rozmnażanie komarów. Kluczowa w tym przypadku jest nawet krystaliczność wody w zbiorniku, gdyż fantastycznym środowiskiem dla komarów są niegrzeszące czystością akweny. Idealnie żeby również wpuścić ryby, dla których paszą będą larwy owadów.

Kwiaty odstraszające komary

Doskonałą alternatywą na ominięcie komarów jest posadzenie upraw, które dzięki swojemu mocnemu aromatowi, je zrażą. Do ich grona uwzględnić możemy wonne zioła – kminek, której nie może zabraknąć w ogrodzie ziołowym. W ogrodzie należy posadzić także byliny, takie jak kocimiętka fassena, które sprawdzą się na rabatach i tarasach.

szamba betonoweNie licząc bylin i ziół, które odstręczają komary, możemy postawić na sumaka octowca, wokół którego owady nie wielbią latać. To drzewa, które osiągają mniejszej niż sześciometrową wysokość i nie mają niemałych wymogów glebowych. Mogą przybywać na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Ponadto, fantastycznie znoszą powietrze znajdujące się w miastach. Są też odporne na silne zimno.

Z pominięciem organicznych sposobów na komary, warto wykorzystać z przeróżnych środków przeznaczonych do bójki z insektami. Zalicza się do nich odstraszacze świetlne. W przypadku dostępu do prądu, z pomocą przyjdzie nam elektrofumigator, który wyzwala nasączone substancje owadobójcze.

Jest masa metod, a ich wybór zależny jest od osobistych potrzeb użytkowników. Należy jednak postawić na ekologiczne sposoby, które ponadto też odmienią formę każdego ogrodu.

Zapisz